Jak zlepšit dopravu? Dětské týmy i středoškoláci soutěžili o nejlepší návrh

Elektromobilita, nové dopravní značky nebo futuristické představy. Taková témata vévodila třetímu ročníku kreativní soutěže Zlepšete dopravu s námi. Jejím smyslem je nadchnout pro dopravu žáky základních, středních škol a gymnázií. A současně je ponouknout, aby ji více vnímali. Celkem 21 týmů poslalo inovativní návrhy, jak udělat dopravu čistší a bezpečnější. Žáci tvořili výtvarná díla, natáčeli videa a psali seminární práce. Porota vybrala 7. prosince několik vítězů, kteří obdrželi ceny jako na příklad poukázky do hračkářství a obchodu s elektronikou v hodnotě až 6000 Kč pro jeden tým. Dále vstupenky do zábavního parku a reklamní předměty Centra dopravního výzkumu.

Jaké týmy zvítězily?

kategorie výtvarného zpracování

První místo v kategorii Výtvarné zpracování získal tým ŠD - 4. oddělení s výtvorem Leporelo. Zaujalo nejenom promyšlenou ideou, ale i skvělým propojením všech obrazů, jak je u leporela zvykem.

Druhé místo získal tým 4. třídy s prací Nové dopravní značky, kde se žáci vyřádili jak s nápady, tak s kreativním provedením.

kategorie videí

První místo v kategorii Video získala Julie Dohnalová s videem Doprava, kde přichází se zajímavými nápady na změny (https://www.youtube.com/watch?v=HXp3Rd2teh0).

Druhé místo ve stejné kategorii získal tým Lili, Bela, Api s videem Rizikové chování v dopravě. (https://www.youtube.com/watch?v=6AcfhohgWPY).

kategorie projektů

První místo v kategorii Projekt/prezentace/seminární práce získal tým Dopraváci – školáci s prací Hledej zebru aneb proč má zebra proužky? Tento projekt zahrnoval textovou, výtvarnou i video část a byl rozhodně nejhravějším ze všech.

Druhé místo získal obsadil tým Jan+Ben+Matěj s výtvorem Jak zlepšit dopravu? Práce zaujala hlavně díky futuristickým nápadům a pěknému ručnímu zpracování.

speciální cena

Speciální cenu poroty za kreativní nápad získali žáci z týmu 4.A s výtvarnou prací Zlepšení dopravy, kde kromě obrázků tvůrci připojili i barvitý popis řešení každé situace.

Srdečně gratulujeme všem výhercům!

Naše soutěž se bude pokračovat i v příštím roce

Moc se těšíme, jaké další nápady v dopravě přinese příští ročník. Své malé kreativce mohou školy přihlásit příští rok od září.

Fotogalerie

News: Jak zlepšit dopravu? Dětské týmy i středoškoláci soutěžili o nejlepší návrh 01
News: Jak zlepšit dopravu? Dětské týmy i středoškoláci soutěžili o nejlepší návrh 02
News: Jak zlepšit dopravu? Dětské týmy i středoškoláci soutěžili o nejlepší návrh 03
News: Jak zlepšit dopravu? Dětské týmy i středoškoláci soutěžili o nejlepší návrh 04